Vejlebo & Larsen i Roskilde søger mekaniker
Vejlebo & Larsen søger en mekaniker til vores autoriserede Peugeot-værksted. Du skal være uddannet mekaniker, og erfaring med Peugeot er en klar fordel.
Du skal kunne lide at have travlt og kunne håndtere avancerede tekniske problemstillinger ved moderne biler. Du arbejder effektivt og selvstændigt og behersker IT på et relativt højt niveau. Du kan kommunikere effektivt og overbevisende med kunder og medarbejdere på værkstedet.
Dine konkrete arbejdsopgaver er:
- Assistere og hjælpe på vores mekaniske værksted
- Løse tekniske problemstillinger
- Udføre service og reparationer
Vi forventer, at du:
- Er uddannet mekaniker
- Har erfaring med Peugeot – ikke et krav, men en klar fordel
- Sætter en ære i, at kvaliteten er i orden
- Har ordenssans, er en teamplayer samt stabil
- Hjælper til at få en god stemning på arbejdspladsen
Vi tilbyder:
- Et moderne, autoriseret Peugeot-værksted
- Frihed under ansvar
- Gode kollegaer
- Et godt arbejdsmiljø
- En afvekslende og travl hverdag
- Løbende videreuddannelser
- Løn efter kvalifikationer
Er du lige den person, vi leder efter, så får du her et spændende og meget udfordrende job. Vil du høre mere om jobbet, så ring til Torben Juhl på telefon 88 88 67 61. Mærk din ansøgning med ”Mekaniker” og send den til Torben Juhl på toju@vejlebolarsen.dk.
Vi ser frem til at høre fra dig!
Vi er en virksomhed, som har mere end 25 års erfaring i autobranchen. Med Vejlebo & Larsen ApS, som har destination i Holbæk og Roskilde, vil du blive en del af de 60 medarbejdere, som til dagligt servicerer vores kunder. Vejlebo & Larsen er en stærk aktør i bilbranchen og sælger i dag mere end 2.000 biler.